Kontakt: 667 823 714

Muzyka niewątpliwie powstaje z inspiracji ducha albo jest  próbą oddania tego, co jej twórca w duszy przeżywa (mówimy przecież potocznie: „co mu w duszy gra”). Jednakże rzadko kiedy uświadamiamy sobie, ile wysiłku trzeba włożyć w dobrą rejestrację utworu. W tej mierze liczy się nie tylko cierpliwość i wysiłek realizatorów, ale przede wszystkim ich doświadczenie i wiedza. W potocznym rozumieniu spotykamy się z opinią, jakże fałszywą, że wystarczy tylko wcisnąć przycisk „Record”. To nieprawda. Aby nagranie zrealizować profesjonalnie, trzeba dysponować wiedzą z zakresu fizyki  i akustyki. Ponadto warto sobie uświadomić czasowy nakład pracy. Każdy, kto kiedykolwiek zajmował się nagrywaniem, zdaje sobie sprawę z tego, że w ciągu jednego dnia można nagrać zaledwie kilka utworów, a czasem bywa że tylko jeden. Warto tu się odwołać do doświadczeń muzyków, którzy niejednokrotnie na materiał zapisany na płycie CD pracują latami.  Jednakże sesja nagraniowa  to jest dopiero początek pracy. Materiał wymaga bowiem obróbki, nie dlatego, że jest niedoskonały, ale dlatego, że trzeba go dostosować do możliwości urządzenia, ale i - co oczywiste - usunąć zbędne efekty, jak chociażby kaszel.

Kolejny etap pracy obejmuje działania związane z dostosowaniem   poziomu i brzmienia nagranego materiału do poprzednio zrealizowanych utworów, tak by stanowiły harmonijną całość. To jeszcze nie koniec. Następny etap to praca nad tekstem, dzielnie na wyświetlane ekrany, synchronizacja z nagraniem w czasie rzeczywistym i analizowanie całości. Nieraz się zdarza, że nad jednym utworem trzeba spędzić ponad godzinę. I tu dla czytelnika zagadka: jeśli nagraliśmy około 900 utworów, to ile to dni (czytaj: miesięcy) naszej pracy?

Podsumowując, Organista Sampler to wieloletni owoc mrówczej pracy wielu osób: od wykonawców, którzy pracują jako muzycy i mają ogromne doświadczenie w swoim zawodzie organisty czy wokalisty, po realizatorów. Niezmierne cieszy nas każde świadectwo wspólnoty wiernych mówiące o pozytywnym odbiorze naszego dzieła, podkreślające jego  pomoc w prowadzeniu śpiewu w kościołach. Dlatego nie ustajemy w wysiłkach: wciąż pracujemy i doskonalimy nasz system. Wsłuchujemy się też w głosy odbiorców, starając się uwzględniać ich uwagi. Pragniemy bowiem ze szczerego serca, aby nasze dzieło służyło ADMG.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami!

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie. Ponadto uważamy, że najlepszą wizytówką jest cudza opinia. Dlatego umożliwiamy naszym potencjalnym zainteresowanym kontakt z użytkownikami naszego systemu.

Adres e-mail:

organistacodzienny@gmail.com

Telefon:

667 823 714